Przeskocz do treści

Współpraca

Stowarzyszenie współpracuje z uczelniami artystycznymi, wspierając w tym zakresie młodych artystów, a także z wybitnymi przedstawicielami zarówno polskiej jak i zagranicznej sceny muzycznej, a także specjalistami z zakresu praw własności intelektualnej.

Grzegorz Kapołka należy do grona najlepszych gitarzystów w Polsce. Na to prestiżowe miejsce złożyło się wiele elementów, wieloletnia aktywność na scenie muzycznej, twórczość kompozytorska nacechowana dużą rozpiętością zainteresowań stylistycznych - od bluesa i rocka po jazz, a przede wszystkim nieprzeciętne walory Kapołki jako instrumentalisty. Pochodzi z Imielina na Górnym Śląsku, jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od blisko 30 lat współpracuje z Irkiem Dudkiem, grał w formacji Young Power, wchodzi w skład Golec Orkiestra. Jako muzyk sesyjny udzielał się na ponad 50 płytach. Współpracował m.in. z Grażyną Łobaszewską, Krystyną Prońko, Jorgosem Skoliasem, Krzysztofem Ścierańskim. Nagrał krążek Mr DJ z Frankiem Gambale i Robertem Eubanksem. Solowa dyskografia gitarzysty obejmuje pięć autorskich płyt: I'm Believing (1996), Blue Blues (1999), Blue Blues 2 (2001), Blue Blues 3 (2008), Blues4You (2013). Płyta Blue Blues została uznana przez czasopismo Muzyk za najlepszą płytę bluesową. Z kolei album Blue Blues 3 był nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii „Najlepszy album roku – Blues”.

W nagraniach gitarzysty jak w soczewce skupiają się z jednej strony rozmaite fascynacje, a z drugiej jakość wykonania i znajomość technik gry. Z tak bogatym arsenałem możliwości, Kapołka może poruszyć amatorów gry Joe Satrianiego, Jimiego Hendrixa, Steviego Raya Vaughana, Johna Scofielda i wielu innych pionierów nowych trendów gitarowych. Co bardzo istotne, że instrumentalista nie kopiuje stylów i brzmień wspomnianych luminarzy gitary, lecz czerpie inspiracje i tworzy w pełni autonomiczną muzykę. Blues użyty w tytule płyty Blues 4 You nie jest na wyrost, bo łatwo doliczyć się przynajmniej 5 bluesowych nagrań, o bardzo zróżnicowanym charakterze, począwszy od teksańskiego blues-rockowego brzmienia nagrania Machine, przez liryczny melodycznie i wyuzdany sprzężeniami She And He, psychodeliczny Blues 4 You, akustyczny Cry Of Mississippi, po delikatnie jazzujący A Song. Sporo na krążku muzyki fusion, jak w kompozycji Kapołki Mio Alano, skrzącej się szalonymi rajdami gitary i doskonałym zgraniem tria w skomplikowanych podziałach rytmicznych. Jest też ukłon w stronę muzyki country w utworze Mr. Atkins, w którym także gitarzysta perfekcyjnie wykorzystuje biegłość instrumentalną. Dodatkowo muzyk bawi się cały czas barwami gitary i dźwiękiem przetworzonym. Obok lidera w trio grają Dariusz Ziółek na basie i Ireneusz Głyk na perkusji.

Zbigniew Rogowski – radca prawny, absolwent Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, a także Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Posiada bogate dwudziestopięcioletnie letnie doświadczenie zawodowe w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, osób fizycznych oraz kierowaniu Kancelarią. Jest specjalistą w dziedzinie prawa handlowego, bankowego, w tym zabezpieczenia kredytów inwestycyjnych, prawa autorskiego, prawa ochrony konkurencji oraz w zakresie fuzji i przejęć spółek handlowych (Mergers & Acquisitions).

Wykładowca prawa autorskiego w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Współpracownik i konsultant Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Były wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Dodatkowo specjalizuje się w restrukturyzacji podmiotów gospodarczych, obsłudze prawnej procesów inwestycyjnych i negocjacjach. Twórca i lider kancelarii śląskiej, umieszczonej w czołówce rankingu “Rzeczpospolitej”, m. in. jako trzecia największa Kancelaria na Śląsku (2005r.).

Dr Hab. Henryk Gembalski - skrzypek jazzowy, aranżer. Zadebiutował na rynku jazzowym w 1978r. Laureat m.in. I nagrody oraz wyróżnienia indywidualnego na festiwalu "Jazz nad Odrą", I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Skrzypków Jazzowych "Złoty Smyczek" w Szczecinie. Nagrał ponad 30 płyt oraz napisał muzykę do 30 spektakli teatralnych. Koncertował w USA, Fancji, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, Szkocji, Chinach, na Węgrzech, w Rosji, Czechach. Od 2000r. prowadzi klasę skrzypiec w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

Prof. Dr Hab. Gabriela Szendzielorz-Jungiewicz - ukończyła katowicką Akademię Muzyczną im. K.Szymanowskiego w dwóch specjalnościach:
- teorię na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki
- fortepian na Wydziale Instrumentalnym, w klasie prof. Czesława Stańczyka.

Jest laureatką Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi. Brała udział w konkursach: Bachowskich w Lipsku i Saarbrücken, jak również w licznych kursach kompozytorskich i pianistycznych. Wielokrotnie uczestniczyła w międzynarodowych festiwalach muzyki współczesnej takich jak: Warszawska Jesień, Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Polska Muzyka Najnowsza – Festiwal Prawykonań w Katowicach, Ślaskie Dni Muzyki Współczesnej w Katowicach, Ars Cameralis w Katowicach, Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich, Dni Karola Szymanowskiego w Zakopanem i innych. Jest autorką publikacji "Utwory aleatoryczne w dydaktyce" i "Praktyka wykonawcza muzyki XX wieku", wydanych przez Wydawnictwo Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Zajmuje się popularyzowaniem muzyki współczesnej. Obecnie jest profesorem tej Uczelni im. Karola Szymanowskiego.

Wincenty Krawczyk - absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach i studiów podyplomowych w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego w zakresie prawa autorskiego, prasowego i wydawniczego. Od ponad trzydziestu lat muzyk Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Od 2005 roku członek Zarządu ZAW STOART, od 2011 pełni funkcję sekretarza Zarządu. Jest także członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków.

Francesco Bottigliero - Francesco Bottigliero ma bardzo wszechstronne wykształcenie. Ukończył studia na Uniwersytecie w Salerno na wydziale fortepianu i kompozycji, Konserwatorium w Avellino na wydziale dyrygentury orkiestr dętych, Konserwatorium w Neapolu na wydziale dyrygentury chóralnej i dyrygentury operowo-symfonicznej oraz na Uniwersytecie w Salerno na wydziale filozofii. Oprócz licznych kursów mistrzowskich, doskonalił swoje umiejętności jako dyrygent ucząc się dyrygentury orkiestrowej u Maestro Carlo Maria Giulini w Mediolanie. Jako pianista solowy jest laureatem wielu nagród, również w dziedzinie kameralistyki, m. in: I nagroda na IX Narodowym Konkursie w Tarencie (1996), I nagroda na Narodowym Konkursie w Neapolu (1999) oraz I nagroda na Konkursie Muzyki Kameralnej w Verbanii (2003).

Francesco Bottigliero jest także kompozytorem. Do jego kompozycji zaliczają się większe formy muzyczne, jak na przykład: opera Pani Walewska, Kantata Tumska na solistów, chór, chór dziecięcy i wielką orkiestrę symfoniczną (premiera Wrocław, 2009), Le premier Tango na orkiestrę symfoniczną (premiera Bielsko-Biała, 2012), czy Das Dschungelbuch musical dla dzieci (premiera Erfurt, 2015); jak również mniejsze formy takie jak: Cancion na trio z fortepianem (premiera Erfurt, 2013), Zoologische Suite na cztery wiolonczele (premiera Erfurt, 2013), Das Spanische Mädchen na trio z fortepianem (premiera Ravensburg, 2014).

Od roku 2007 do 2010 Francesco Bottigliero wykładał na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W późniejszych latach był wykładowcą na 53. Kursie Mistrzowskim w Hochschule für Musik „Franz Liszt” w Weimarze, w Ostravská Univerzita w Ostrawie oraz na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Miłosz ‘MIUOSH’ Borycki - polski raper i producent muzyczny, a także przedsiębiorca. Miłosz Borycki działalność artystyczną podjął na początku XXI w. w katowickim zespole hip-hopowym Projektor. Wraz z grupą występował do 2011 roku, kiedy to z dorobkiem dwóch, dostępnych w powszechnej sprzedaży albumów Projektor został rozwiązany. Równolegle Miuosh współtworzył krótkotrwały projekt Perwer Squad, by w 2007 roku rozpocząć solową działalność artystyczną. Jego album Prosto przed siebie i w grudniu 2015 roku Piąta strona świata uzyskały status platynowej sprzedając się w nakładzie 30 tys. kopii. W marcu 2016 roku album Prosto przed siebie uzyskał status podwójnej platynowej płyty sprzedając się w nadkładzie 60 tys. egzemplarzy. Na scenie Narodowej Orgiestry Symfonicznej Polskiego Radia pojawił się dwukrotnie w ramach MIUOSH x JIMEK x NOSPR 2015 r. oraz w 2018 r. w projekcie MIUOSH | Smolik | NOSPR 2018 r. Oba wydarzenia spotkały się z wielkim zainteresowaniem.